Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Ako ušetriť pri nákupe zariadení manipulačnej techniky

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako ušetriť pri nákupe zariadení na manipuláciu s materiálom. Ak budete dodržiavať nasledujúce tipy, náklady na nákup a prevádzku zariadení na manipuláciu s materiálom by nemali váš rozpočet zaťažiť viac, ako je potrebné. 

Na úvod je potrebné spomenúť, že obstarávacia cena nie je jediným nákladom spojeným s manipulačným zariadením. Existujú aj tzv. náklady na vlastníctvo, ktoré sú často vyššie ako cena samotného tovaru. Viac informácií nájdete v našom predchádzajúcom článku tu.

Správne množstvo manipulačnej techniky

Prvým krokom je určenie správneho množstva a typov manipulačných zariadení. Manipulačné zariadenia sú navrhnuté tak, aby zvyšovali efektivitu zamestnancov. Nemali by preto nastať situácie, keď zamestnanci nebudú mať k dispozícii vybavenie a dôjde k prestojom (napr. 5 ľudí si prenajme paletovací vozík zároveň). Zároveň by sa v podniku nemalo nachádzať veľké množstvo nepoužívaného vybavenia.

Správne parametre vozíka

Ďalším krokom je určiť správne parametre a typy vozíkov, ktoré efektívne pomôžu. Či už ide o frekvenciu používania, typy pohonov, vozíky, zdvihy, výrobcu atď. Možností je tu naozaj veľa. Výber nesprávnych parametrov môže spôsobiť, že vozík bude menej efektívny, alebo ešte horšie, že sa nebude používať vôbec. 

Tento krok by ste nemali podceňovať. V prípade pochybností nás neváhajte kontaktovať (telefón: +420 605 100 202, e-mail: prodejna@simplelift.cz). Môžeme vám pomôcť telefonicky alebo vás radi navštívime a ponúkneme vhodné riešenia.

Nový alebo použitý vozík

Táto otázka sa vynára najmä pri kúpe čelného vozíka. Opäť odporúčame kontaktovať nás, našu aktuálnu ponuku použitých vozíkov si zároveň môžete pozrieť tu. 

Výhody nových vozíkov sú najmä:

  • záruka na vozík, 
  • zvyčajne dostanete najnovší model na trhu, 
  • žiadne skryté chyby, všetky diely sú úplne nové. 

Nevýhoda týchto vozíkov je zrejmá – vyššia obstarávacia cena. 

Na trhu je veľké množstvo použitých vozíkov. Výhodou použitých vozíkov je najmä ich obstarávacia cena, ale nevýhod je viac: 

  • kratšia záruka na vozík, 
  • nedostanete najnovší model na trhu, 
  • náklady na údržbu môžu byť vysoké (skryté chyby) atď. 

Ak vozík nebudete používať často, môžete sa poobzerať po tovare z druhej ruky. Ak však budete vozík používať častejšie, odporúčame vám vyhľadať nový vozík.

Kúpa alebo prenájom manipulačnej techniky

Kúpa vozíka nie je jedinou možnosťou, ako vyriešiť vašu situáciu. Môžete si tiež vozík prenajať (krátkodobo alebo dlhodobo). Ak potrebujete vozík jednorazovo (a v budúcnosti by ste ho nevyužili), krátkodobý prenájom je pre vás dobrou voľbou. Našu flotilu na prenájom si môžete pozrieť tu. 

Ďalšou možnosťou je dlhodobý prenájom. Tento typ obstarania sa používa napríklad vtedy, ak viete, že vozík budete používať určitý čas a potom už nie. Jednou z ďalších výhod je, že nie ste zaťažení jednorazovými finančnými nákladmi na nákup, ale len menšími, pravidelnými, napr. mesačnými poplatkami.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na