Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Spúšťame predaj vozíkov s Li-Ion batériami

Prvá komerčná lítium-iónová batéria bola vyrobená v roku 1991. Odvtedy nás tieto batérie sprevádzajú na každom kroku (v telefónoch, notebookoch, fotoaparátoch, smartfónoch). V posledných rokoch začala táto technológia prenikať do oveľa väčších zariadení (elektromobily). Nie je preto prekvapením, že sa tieto batérie v posledných rokoch pomaly začali používať v manipulačnej technike. V budúcnosti budú tieto batérie čoraz rozšírenejšie a postupne nahradia bežné olovené batérie.

S pridávaním Li-Ion akumulátorových vozíkov do nášho sortimentu sme si dali načas. Mnoho takýchto vozíkov je už na našom trhu. Náš hlavný dodávateľ poháňanej technológie, spoločnosť EP Equipment, začal v roku 2015 vyvíjať vozíky s Li-Ion batériami. 

Chceli sme zaradiť Li-Ion vozíky do nášho sortimentu až vtedy, keď budú stopercentne otestované a bezproblémové. Tento čas nastal teraz. Do ponuky budeme postupne pridávať len tie nákladné vozidlá, ktoré boli otestované v „ostrej“ prevádzke. Veľmi si vážime našich zákazníkov, preto by sme do sortimentu nezahrnuli tovar, ktorému skutočne nedôverujeme.

 

Porovnanie Li-Ion a olovených akumulátorov:

*ak batériu nabijete len na krátky čas a nabijete ju napríklad o 10 %, znamená to:

 

Li-Ion iba 1/10 nabíjacieho cyklu.

Olovo 1 nabíjací cyklus

**zdroj: https://ep-ep.com/li-ion/

 

V tabuľke sú uvedené významné výhody Li-Ion akumulátorov v porovnaní s olovenými. Mnohí zákazníci oceňujú skutočnosť, že nemusia vozík nabíjať do plnej kapacity. Vozík môžu nabíjať počas obedňajšej prestávky (čo s olovenou batériou nemôžu, pretože sa tým batéria ničí). To je obľúbené vo viaczmenných prevádzkach.

V súčasnosti pridávame do ponuky 3 elektrické nízkozdvižné paletovacie vozíky s Li-Ion batériou:

  • Ak potrebujete spoľahlivý vozík za skvelú cenu, pozrite si náš vozík 15ET2L. 1,5 tonová nosnosť plne postačuje na väčšinu nákladu. Je to spoľahlivý pomocník pre každý sklad.
  • Ak potrebujete výkonnejší vozík, vyskúšajte náš vozík EPL151. V porovnaní s modelom 15ET2 má vyvažovacie kolieska a jeho celková dĺžka je o 11,5 cm kratšia ako u modelu 15ET2. 
  • Potrebujete vozík na zadnú časť auta alebo do stiesnených priestorov? Potom je pre vás EPL151 tou správnou voľbou. Má tiež technológiu Plug&Play, ktorá uľahčuje výmenu batérie a zákazník ju môže vykonať v priebehu niekoľkých sekúnd.

Myslíme aj na našich najnáročnejších zákazníkov a špeciálne pre nich sme do ponuky zaradili model WPL201. Tento model má v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma modelmi o 500 kg vyššiu nosnosť – spolu 2 tony. Má silnejšiu batériu (teda dlhšiu výdrž) a tiež bezuhlíkový motor.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na