Infolinka

+421 650 340 067

5 tipov, aby váš paletový vozík vydržal čo najdlhšie

Paletový vozík je neúnavný pomocník, bez ktorého sa nezaobíde žiaden efektívny sklad. Nezabúdajte však, že aj jednoduchý vozík na palety si zaslúži náležitú starostlivosť a údržbu. Ak sa budete o svoj paleťák dobre starať, môžete predĺžiť jeho životnosť dokonca o niekoľko rokov.

Naše odporúčania sú založené na dlhoročných skúsenostiach v oblasti servisu paletových vozíkov. Dokážeme presne identifikovať najčastejšie problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť. 

Údržba vozíka nie je vôbec časovo náročná. Plne postačuje, ak dodržíte nasledujúce zásady:

  1. Namažte paletový vozík raz za 14 dní – Všetky pohyblivé časti, hriadele (najmä okolo kolies a oje) by sa mali raz za 14 dní namazať bežným sprejom WD, aby sa zabránilo ich hrdzaveniu. Tým sa predĺži ich životnosť a skráti sa aj čas potrebný na opravu (vozík sa dá ľahšie demontovať).
  2. Paleťák používajte podľa návodu – Vozík je určený na manipuláciu s paletami. Preto je zakázané zdvíhať na vozíku iné predmety alebo stroje. Vozík musí byť zaťažený rovnomerne (je zakázané zdvíhať náklad len na jednej lyžici/len na lyžinových svorkách alebo vozík preťažovať). To môže spôsobiť jeho nezvratné poškodenie.
  3. Vozík neprepravujte nezaistený na karosérii vozidla – Pri preprave vozíka v aute vozík vždy zaistite proti svojvoľnému pohybu. Mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu.
  4. Ak sa vyskytne akýkoľvek problém, kontaktujte servis – Ak nastane akýkoľvek problém s paleťákom, okamžite kontaktujte servis. Neignorujte tieto signály (únik oleja, opotrebované kolesá -> rám vidlice môže byť prepichnutý atď.). Mohlo by dôjsť k ďalšiemu poškodeniu a zvýšeniu nákladov na opravu vozíka.
  5. Vozík nikdy nenechávajte vonku (na daždi alebo snehu) – môže zhrdzavieť a nebude viac použiteľný.

Nezabudnite, že v prípade poškodenia alebo opotrebovania môžete zakúpiť náhradné kolieska na paletové vozíky.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na