Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Ako na údržbu čelných vozíkov

3. časť: Všeobecná údržba čelného vysokozdvižného vozíka

Ako sa starať o čelný vysokozdvižný vozík?

Vysokozdvižné vozíky vyžadujú základnú údržbu bez ohľadu na to, či sú vybavené spaľovacím alebo elektrickým motorom, aby sa zabezpečila bezpečnosť a najvyššia účinnosť.

Kolesá

Kolesá je potrebné kontrolovať z hľadiska viditeľného poškodenia a tvaru, správneho tlaku (v prípade vzduchových kolies) a vzoru.

Vidlice

Pri vidliciach skontrolujte, či sú pevne uchytené, či nie sú prepichnuté, pokrútené pätky a či nie sú viditeľne poškodené a prasknuté.

Hydraulika

V prípade hydrauliky by sa mal monitorovať únik oleja z hadíc a tesnení, kvalita a hustota oleja a opotrebovanie čerpadiel a filtrov.

Veža vozíka

V prípade veže je dôležité skontrolovať všetky skrutky a matice z hľadiska ich utiahnutia a dodržiavania mazania.

Reťaz veže nesmie byť viditeľne poškodená, zhrdzavená a mala by byť mazaná.

Brzdy

Skontrolujte brzdový pedál a ručnú brzdu a udržujte brzdy v čistote. V prípade bŕzd by sa mala pravidelne meniť brzdová kvapalina a kontrolovať opotrebovanie brzdových doštičiek.

Podvozok

Tu je potrebné pravidelne kontrolovať riadenie (zatáčanie) vozidla, prevodovku a venovať zvýšenú pozornosť výstražným kontrolkám na displeji. Zároveň je potrebné skontrolovať stav zavesenia.

Príslušenstvo

Skontrolujte svetlá, výstražný zvuk a bezpečnostné pásy v kabíne.

Vykonávanie a dodržiavanie plánu údržby vám pomôže dosiahnuť najvyššiu úroveň bezpečnosti a efektívnosti pri manipulácii s čelným nákladným vozidlom. Preventívna kontrola zároveň pomôže znížiť potenciálne náklady na budúce opravy nákladného vozidla.

Potrebujete servis čelného vozíka? Pošlite nám nezáväzný dopyt na servis@simplelift.cz

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na