Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Ako si vybrať čelný vysokozdvižný vozík

Chystáte sa na dôležitú investíciu do svojho skladu, dielne alebo logistického centra? Pripravili sme pre vás tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, aké riešenie by bolo pre vašu prevádzku najvhodnejšie.

Čo všetko potrebujete vedieť pred výberom čelného vysokozdvižného vozíka?

Najprv je dôležité premyslieť si, čo od vysokozdvižného vozíka očakávate. 

Ako často budete vozík používať?

Budete ho používať 4 hodiny denne? 2-krát týždenne? 3-krát ročne? Tieto informácie vám pomôžu pri rozhodovaní, či zvážiť kúpu nového vozíka alebo nového/použitého vozíka. 

Kde sa bude vozík používať?

Len vonku? V exteriéroch je vhodné využívať vozík s dieselovým motorom. 

Len vo vnútri? Odporúčame elektrický pohon. 

Ak budete vozík používať v interiéri aj exteriéri, LPG je vhodným riešením.

Na akom teréne sa bude vozík používať? 

To pomôže pri výbere počtu kolies. 

Ak ide o rovný povrch bez prekážok, môžete si vybrať trojkolesový vozík. Vďaka zadnému kolesu majú menší polomer otáčania a sú skvelým pomocníkom v stiesnených priestoroch. 

Ak sa vozík bude pohybovať po nerovnom teréne, odporúčame vybrať vozík so štyrmi kolesami. Tieto vozíky sú stabilnejšie a pri manipulácii na kamenistých alebo rozbitých povrchoch odporúčame plné kolesá pre väčšiu trvanlivosť a odolnosť proti prepichnutiu. 

Ak sa má vozík používať na veľmi nerovnom a členitom povrchu, existujú aj terénne verzie. Tieto vozíky sú vybavené kolesami s hlbokým dezénom, ktoré uľahčujú pohyb v týchto podmienkach. Majú tiež možnosť “tuplas”, čo znamená, že vozík je vybavený dvojitou nápravou na prednej náprave, čím sa dosahuje lepšia stabilita. Terénne vozidlá majú možnosť výberu pohonu 2×4 alebo 4×4 a pre veľmi náročné prevádzky aj možnosť uzávierky diferenciálu.

Akú nosnosť vozíka potrebujete?

Poslednou vecou, ktorú je potrebné premyslieť, je nosnosť, ktorú potrebujete, a to, ako vysoko budete zdvíhať bremená. Tým sa určí nosnosť a výška zdvihu nákladného vozidla. S tým súvisí aj možnosť výberu príslušenstva nákladného vozidla, ako je bočný posun, možnosť kabíny, typ veže atď.

Existuje toľko typov, variantov a možností, že ani my ich na našej webovej stránke nemáme všetky spracované a každý čelný nakladač si vyžaduje individuálny prístup. 

 

Tento článok by vám mal priblížiť správny výber nákladného vozidla. Ak si však stále nie ste istí a potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať na adrese poptavky@simplelift.cz a my vám radi pomôžeme s výberom.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na