Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Ako správne vybrať paletový vozík

Zriaďujete sklad a riešite, ako budete manipulovať s paletami? Potrebujete paletový vozík pre auto vášho šoféra? Potrebujete „paletovací vozík“ pre svoju malú dielňu? Alebo jednoducho potrebujete vymeniť starý paleťák? Ak ste odpovedali áno aspoň na jednu z otázok, ste na správnom mieste.

Základnou otázkou je, či potrebujete palety len premiestniť (v rámci skladu, do auta atď.), alebo ich musíte zdvihnúť (napr. naskladať na seba, do regálu alebo naložiť do auta).

  • Na zdvíhanie paliet do výšky sa používajú vysokozdvižné vozíky. O správnom výbere tohto typu nákladného vozidla sme už písali, pozri tento článok. Samozrejme, tovar môžete premiestňovať aj pomocou týchto vozíkov, ale tieto vozíky sú určené na stohovanie paliet do výšky (vozíky sú objemnejšie a ťažšie, takže manipulácia s nimi je náročnejšia).
  • Na premiestňovanie paliet sa používajú len nízkozdvižné paletovacie vozíky (ručné alebo elektrické).

Pri výbere správneho nízkozdvižného paletového vozíka je dôležité mať jasno v nasledujúcich bodoch:

Manuálny X elektrický pohon

Elektrický pohon poskytuje komfort obsluhy, ale tiež zvyšuje účinnosť a pri správnom používaní môže šetriť peniaze. 

Kedy prejsť na elektrický pohon? 

  • Keď budete palety prepravovať na dlhšiu vzdialenosť. 
  • Pri vyššej frekvenciu používania/ťažšie palety. 
  • Pri nakladaní nákladného auta. 
  • Ak budú paletové vozíky budú obsluhovať ženy. 

Toto sú niektoré z dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre elektrické paletové vozíky. Ponúkame aj poloelektrické paletovacie vozíky (elektrický pohon, ručný zdvih), pozri Elektrický paletovací vozík 18EHJ alebo Elektrický paletovací vozík 15EHJ.

Rozmery vidlíc

Väčšina zákazníkov je spokojná so štandardným rozmerom vidlíc (1 150 mm) pre europalety, pozri kategóriu štandardných rozmerov. Krátke alebo dlhé paletové vozíky sa používajú v stiesnených priestoroch, na korbe automobilov a všade tam, kde je obmedzený priestor. Ak máte špeciálne palety, môžete použiť naše špeciálne paletové vozíky (napr. úzke, so zníženým profilom), kde nájdete aj napr. nerezové vozíky pre potravinársky priemysel.

Frekvencia používania

Ak budete vozík používať vo viaczmennej prevádzke, odporúčame vybrať si vozíky prémiovej značky BT Toyota. Na bežné používanie (jednosmenná prevádzka, v nákladných vozidlách, na bežnú prepravu vo výrobe, v sklade) odporúčame vybrať si z našich vozíkov NF20DF a NF25NL. Tieto vozíky sú od spoľahlivého dodávateľa a overené dlhoročnými skúsenosťami. Vyznačujú sa vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Tento článok by vám mal pomôcť pri správnom výbere paletového vozíka. Ak si však stále nie ste istí výberom správneho paleťáku, neváhajte nás kontaktovať (e-mail: prodejna@simplelift.cz, telefón +420 605 100 202), radi vám pomôžeme s výberom.

Zriaďujete nový sklad a potrebujete vybrať svoj prvý paletový vozík? Alebo zháňate paleťák pre nakladanie do auta? S výberom správneho vozíka na palety vám poradíme v tomto článku.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na