Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Ako vybrať kolieska na paletový vozík

Pri výbere paletového vozíka je dôležité vybrať správny typ koliesok, aby bola manipulácia s nákladom čo najefektívnejšia. Predovšetkým musíte zvážiť povrch, na ktorom budete vozík používať.

Naše paletové vozíky majú zvyčajne dve kolesá vo vidlici – tzv. tandem. Vďaka tejto konštrukcii vozík ľahšie prekonáva nerovnosti terénu. 

Variant s jedným kolesom vo vidlici – jednoduchý, je vhodnejší na rovné a hladké povrchy. Vozík sa tiež ľahšie ovláda, pretože má nižší valivý odpor.

Ponúkame 4 typy koliesok na paleťáky:

Polyuretánové kolieska sú štandardnou výbavou všetkých našich vozíkov na palety. Ide o najčastejšie používaný materiál, ktorý má vysokú odolnosť a nízky valivý odpor. Polyuretán je v podstate veľmi tvrdá guma. Kolesá z tohto materiálu nie sú také hlučné ako polyamidové kolesá a jazdia lepšie ako gumené kolesá.

Gumené kolesá sa používajú preto, lebo sú menej hlučné, lepšie absorbujú nárazy a majú lepšiu priľnavosť na mokrom povrchu. Ich nevýhodou je vyšší valivý odpor pri väčšom zaťažení a nižšia životnosť. Okrem toho zanechávajú šmuhy.

Polyamidové (nylonové) kolieska sú vhodné na čistú prevádzku. Tieto kolieska nešpinia podlahu, majú vysokú odolnosť, ale sú hlučné. Sú určené na rovné podlahy, kde sa dobre pohybujú aj pri vyššom zaťažení.

Oceľové kolieska sa používajú vo veľmi náročných prevádzkach, kde je potrebná vysoká odolnosť. Tieto kolieska sú odolné voči oderu, vyšším teplotám a sú vhodné na prepravu ťažkých nákladov. Používajú sa napríklad v zlievarňach.

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Ak chcete dosiahnuť optimálnu manipuláciu s nákladom, postačí, ak si vyberiete ten správny typ koliesok na paleťák podľa typu povrchu a frekvencii používania paletového vozíka.

Neviete, ktoré kolieska na váš paletový vozík vybrať? Neváhajte nás kontaktovať e-mailom poptavky@simplelift.cz alebo telefonicky +420 543 216 031.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na