Infolinka

+421 650 340 067

Olovené a Li-Ion batérie

Olovené akumulátory

Olovené akumulátory sa vyznačujú krátkodobým vysokým odberom prúdu. Hlavnými výhodami sú dobre zvládnutá výrobná technológia, relatívne nízke náklady a vysoký výkon. Olovené akumulátory sa môžu vyrábať ako mokré akumulátory otvorené a uzavreté s kvapalným elektrolytom. 

Trakčné batérie určené na hlboké vybitie, ktoré sú oveľa menej náchylné na opotrebovanie elektród, sa už dlho používajú v manipulačných zariadeniach. Používajú sa tam, kde sa batérie pravidelne vybíjajú a dobíjajú – nízkozdvižné alebo vysokozdvižné vozíky, golfové vozíky, elektrické autá atď. 

Obmedzenie oloveného akumulátora spočíva v tom, že ak je ponechaný v nedostatočne nabitom (alebo vybitom) stave dlhší čas (niekoľko dní), elektródy oloveného akumulátora podliehajú sulfatácii, čo výrazne znižuje jeho kapacitu. Napriek tomu je to stále najpoužívanejší zdroj skladovania elektrickej energie v našom priemysle.

Lítium-iónové batérie

Lítium-iónové batérie (skrátene Li-Ion batérie) sú typom nabíjateľných batérií, ktoré sa bežne používajú v spotrebnej elektronike. Vďaka vysokej hustote energie sú vhodné pre prenosné zariadenia. Túto výhodu možno veľmi efektívne využiť pri manipulácii s technológiou, batérie nemajú pamäťový efekt, nie je potrebné ich formátovať a ich miera samovybíjania je približne 5 %. 

Spoločnosť EP Equipment je jedným z najväčších výrobcov čelných nákladných vozidiel s pohonom Li-Ion a ponúka nákladné vozidlá vyvinuté pre dokonalé TCO (celkové náklady na vlastníctvo – viac v ďalšom článku). Toto nie je jediný typ zariadenia, ktorý nájdete v našej ponuke.

Na porovnanie použitia týchto dvoch základných typov zdrojov elektrickej energie veľmi dobre poslúži táto porovnávacia tabuľka.

SL Team

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na