Vianočná akcia – Doprava zdarma pre paletový vozík NF25NL. Ušetríte 25 Eur! Pre použitie zadajte kupón „DOPRAVA“ v košíku. Platí do 16.12.2022.

Infolinka

+421 650 340 067

Olovené vs Li-Ion baterie

Olovené akumulátory sa vyznačujú krátkodobým odberom vysokého prúdu. Hlavnými výhodami je dobre zvládnutá technológia výroby, relatívne nízka cena a vysoký výkon. Olovené batérie môžu byť vyrobené ako mokré batérie otvorené a uzavreté s tekutým elektrolytom. Pre manipulačnú techniku sa dlhodobo používajú trakčné batérie navrhnuté pre hlboké vybitie, ktoré omnoho menej podliehajú opotrebovaniu elektród. Používajú sa tam, kde sa batérie pravidelne vybíjajú a nabíjajú – vysokozdvižné vozíky, golfové vozidlá, elektrické automobily atď. Olovený akumulátor má obmedzenie, ktoré spočíva v tom, že ak je dlhšiu dobu (niekoľko dní) ponechaný v nedostatočne nabitom (prípadne vybitom) stave, tak na jeho elektródach dochádza k tzv. sulfatácií, ktorá výrazne znižuje jeho kapacitu. I tak sa jedná stále o najpoužívanejší zdroj úschovy elektrickej energie v našom odvetví.

 

Lithium-iontové akumulátory ( Li-Ion batérie ) je druh nabíjateľnej batérie bežne používanej v spotrebiteľskej elektronike. Kvôli vysokej hustote energie sa výborne hodí pre prenosné zariadenia. Táto výhoda sa dá veľmi efektívne využiť v manipulačnej technike, batérie nemajú pamäťový efekt, nieje potreba ich formátovať a ich samovybitie je zhruba 5%. EP Equipment je jedným z najväčších výrobcov čelných vozíkov s pohonom Li-Ion a ponúka vozidlá vyvinuté pre perfektné využitie TCO (Total Cost of Ownership). I tento typ vozíkov nájdete v našom sortimente.

 

Pre porovnanie využitia týchto dvoch základných typov elektrických zdrojov veľmi dobre poslúži nasledujúca porovnávacia tabuľka:

SL Team

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na