Infolinka

+421 650 340 067

Sprievodca manipulačnou technikou

Ktorý vozík si vybrať? Sprievodca manipulačnou technikou

Tento článok by vám mal pomôcť zorientovať sa v našom sortimente a uľahčiť výber správneho riešenia pre vašu prevádzku.

Paletové vozíky

Potrebujete zvýšiť efektivitu práce v sklade? Pomôcť vám môže používanie dnes bežných paliet a manipulácia s nimi pomocou paletového vozíka. Ak váš tovar rastie a jediné, čo vaši skladníci celý deň robia, je premiestňovanie paliet z jedného miesta na druhé, riešením je paletový vozík s rýchlozdvihom, ktoré vám umožní naložiť paletu na vozík jedným alebo dvoma pohybmi.

Ak máte ťažšie palety, náročnejší terén, rampy atď., môže byť pre vás riešením paletový vozík s elektrickým pohonom – základnej, alebo ak potrebujete väčšiu stabilitu, alebo s vozíkom pracovať častejšie, strednej alebo vyššej triedy.

Vysokozdvižné vozíky

Ak potrebujete zvýšiť zaťaženie skladu alebo stohovať palety zo zadnej časti auta, riešením je vysokozdvižný vozík. Pri nových a rovných podlahách, kde nemusíte vozík používať tak často, postačí ručný vysokozdvižný vozík. Ak ukladáte tovar do väčších výšok alebo potrebujete manipulovať s tovarom častejšie, sú k dispozícii vysokozdvižné vozíky s elektrickým zdvíhaním a ručným pojazdom alebo plne elektrické.

V neposlednom rade je tu čelný vysokozdvižný vozík, slangovo nazývaný jašterica, ktorý je pre vás ideálny, keď často manipulujete vonku, keď prevážate ťažké náklady alebo keď potrebujete stohovať vo väčších výškach a nie ste obmedzení veľkosťou vozíka. Pre čelné nakladače je možné zakúpiť rôzne prídavné zariadenia, od nadstavcov vidlíc, cez čeľuste alebo lopaty až po montážne klietky.

Retraky*

Pre vysoké sklady sú určené retraky, ktoré sú kombináciou čelného a ručne vedeného vysokozdvižného vozíka. Používajú sa na stohovanie paliet vo veľkých výškach. VZV retrak je zvyčajne dostatočne malý na to, aby sa zmestil medzi stojany.

Názov retrak je odvodený z angličtiny – „reach truck“, čo znamená schopnosť dosiahnuť prakticky kamkoľvek.

 

Ak si stále nie ste istí, aké zariadenie vybrať pre svoju prevádzku, aby ste zvýšili efektivitu alebo ušetrili prácu svojim zamestnancom, kontaktujte nás na poptavky@simplelift.cz. Radi vám pomôžeme.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na