Čelný vysokozdvižný vozík EFX2-251 Li-ion za 13 200 € bez DPH. Navyše zľava 400€! Viac informácií a podmienky akcie TU

Infolinka

+421 650 340 067

Často kladené otázky

Vlastníte vysokozdvižný vozík alebo iné zariadenie manipulačnej techniky, alebo sa chystáte na jeho kúpu? Možno vás tiež trápia nasledovné otázky.

 

Čo je to voľný zdvih a na čo slúži?

Voľný zdvih je výška, do ktorej sa stožiar vozíka nevysunie (takže výška vozíka zostáva rovnaká). Ak je napríklad voľný zdvih 120 mm, akonáhle začnete zdvíhať vidlice nad 120 mm, stožiar vozíka sa začne vysúvať.

Čo znamená duplex/triplex?

Dvojitá veža vozíka sa skladá z dvoch častí, pričom sa vysúva len jedna časť (čím sa zvyšuje výška vozíka). Trojitá veža má dve rozširujúce sa časti. Výhodou triplexu je bezplatný výťah a nižšia výška budovy.

 Čo je to klírens – svetlá výška?

Svetlá výška je priestor medzi povrchom a najnižšou časťou vozíka (pri vozíkoch s predným podvozkom). Svetlá výška určuje, ako bude vozík prekonávať nerovnosti terénu, svahy, prahy atď.

Aký je rozdiel medzi tandemovými a jednoduchými konštrukciami?

Tandem znamená, že vozík má dve kolesá v jednej vidlici, čo uľahčuje manipuláciu na nerovnom teréne. Na druhej strane, jednokolesový vozík má len jedno koleso, a preto je lepšie ovládateľný na rovnom povrchu.

Aký druh plynu môžem používať vo vozíku na LPG?

Vozidlá na LPG používajú ako palivo technický plyn (čistý propán).

Potrebujem stohovať palety z auta, ktorý výrobok si mám vybrať?

Ručne vedený vozík. Môže byť napájaný alebo nenapájaný. Musíte poznať výšku stohovania a maximálnu hmotnosť nákladu a voľný priestor.

Čo je zariadenie EP?

Spoločnosť EP Equipment je jedným z najväčších svetových výrobcov zariadení na manipuláciu s materiálom. V roku 2020 vyrobili a dodali viac ako 130 000 kusov nákladných vozidiel. Je subdodávateľom mnohých popredných svetových značiek a súčasťou skupiny KION, ktorá vlastní aj dvoch najväčších predajcov manipulačnej techniky v Európe – spoločnosti Still a Linde. Napriek tomu sú vozíky EP za zlomok ceny vozíkov vyššie uvedených spoločností. Viac informácií nájdete tu.

Čo je potrebné na prevádzku vozidla VZV?

Každý, kto manipuluje s motorovým priemyselným vozíkom, musí mať platné školenie vodičov pre danú kategóriu motorového priemyselného vozíka.

Aké sú náklady na dopravu?

Ceny a možnosti dopravy nájdete v našom cenníku TU. V prípade ťažšieho tovaru (napríklad pri preprave čelného nákladného vozidla) je cena individuálna.

Čo mimozáručné opravy a opravy zahraničných zariadení?

Vykonávame aj mimozáručný servis, ktorý zahŕňa aj zahraničné vozíky. Kontaktujte nás na adrese servis@simplelift.cz alebo vozík prineste a my vám povieme, či je oprava možná. Cenník služieb nájdete TU.

Čo je to vyloženie ťažiska?

Vyloženie ťažiska je vzdialenosť od vidlicovej dosky k bodu, v ktorom si možno predstaviť sústredenú hmotnosť celého nákladu.

Čo musím spĺňať, aby som mohol obsluhovať ručný vozík?

Potrebujete terén bez väčších nerovností a školenie obsluhy, ktoré vám tiež môžeme zabezpečiť.

Zo zákulisia našej práce

Sledujte viac na